Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  13 Березня 2022, 18:03

Через бомбардування у Харкові постраждала Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка

Із сумом повідомляємо, що 13 березня внаслідок дій російських окупантів у Харкові постраждала Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка.

Наразі у будівлі потрощені вікна, пошкоджень зазнали два книгосховища, головний корпус та рояль, на якому грав російський композитор Сергій Рахманінов. Книжкові фонди на цей час у бібліотеці не пошкоджені, але через порушення температурного режиму це може статися. Також у будівлі пошкоджено вітражі.

Харківська державна наукова бібліотека імені Короленка — найбільша бібліотека Харкова й України, друга за обсягами книгофондів після Національної бібліотеки України імені Вернадського. Обсяг фондів бібліотеки складає 7 мільйонів примірників документів різними мовами. Це фонд національного значення, а також хаб цифрової освіти у Харкові. Ніколи не пробачимо та обов’язково відновимо!

Нагадаємо, якщо ви знаєте інформацію про випадки масових руйнувань та пошкоджень об’єктів культурної спадщини через агресію російських окупаційних війська – будь ласка, надсилайте її сюди: https://culturecrimes.mkip.gov.uaНадані верифіковані матеріали можуть бути передані Міжнародному кримінальному суді в Гаазі для проведення слідчих дій.


Перейти до списку публікацій