Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини регіонів  >  10 Червня 2022, 15:06

Створено Експертну раду МКІП з питань декомунізації та дерусифікації

При Міністерстві культури та інформаційної політики створено Експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації. Вона напрацьовуватиме рекомендації та узагальнюватиме практики щодо очищення громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи. До складу Ради увійдуть представники громадськості, експерти та фахівці з різних галузей. 

Потреба у створенні такого консультативно-дорадчого органу виникла через значну активізацію процесів декомунізації та дерусифікації в Україні та у зв'язку з повномасштабним вторгненням росії. Такі процеси абсолютно виправдані для сучасної історії нашої держави. Щоб вони проходили цивілізовано Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам'яті створили спеціальну експертну раду. 

“Шановна громадськість, комунікуйте з нам в зазначеному порядку, надсилайте ваші звернення щодо того чи іншого об'єкта перейменування чи вилучення відповідному органу. Всі звернення, що надходять до нас, ми опрацьовуємо і, здебільшого, даємо їм “зелене світло” в тих питаннях, які належать до нашої компетенції”, - зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, під час брифінгу 10 червня.

Завданнями Експертної ради є:

На сьогодні до Державного реєстру нерухомих пам’яток України занесено багато об'єктів, пов’язаних з російською та радянською історією та культурою.

В залежності від статусу об’єкта культурної спадщини, категорії пам'ятки рішення про її вилучення з реєстру, зняття з обліку та переміщення приймає щодо:

Нагадаємо, раніше МКІП разом з УІНП підготували ключову інформацію щодо законодавчої рамки процесів декомунізації, дерусифікації та деколонізації. 

 

 


Перейти до списку публікацій