Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  21 Червня 2022, 12:06

Дії росіян в Україні — це прямий виклик усім християнським цінностям

18 червня в межах Форуму гуманістичних діалогів «Європейський вимір: гра з позитивною сумою», відбулась серія дискусій про релігію в контексті війни: 

Участь у обговореннях взяли релігійні лідери, представники християнських організацій та інтелектуальної еліти.

російська православна церква перетворилася на інструмент пропаганди та розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Відповідей потребують і питання щодо причин звірств росіян в Україні — числених вбивств, мародерства, тортур, зґвалтувань, викрадення лідерів релігійних спільнот, руйнувань релігійних споруд та церков, лікарень, шкіл та дитячих садочків. Адже це прямий виклик усім християнським цінностям.

Одним з інструментів агресивної війни росіян проти України  є дегуманізація. Пропаганда настільки впливає на росіян, що вони готові вбивати українців, не усвідомлюючи, що порушують всі заповіді Христові. Все це може розповсюджуватись у світі. Виклики, які поставила війна перед Україною — це питання, які виходять за межі географії. Це загроза сучасному ціннісному устрою всього світу й війна проти людяності.

Олена Богдан, голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), підкреслила, що перемога України у війні з росією важлива не лише для України, а й для всього світу, оскільки перемога України означатиме, що свобода і правда мають значення, а насилля не має останнього слова. 

Під час форуму учасники шукали відповіді на питання про загальнолюдські цінності та спільне розуміння розвитку України в трикутнику — Церква. Держава. Суспільство. Захід відбувся завдяки Ініціативі «Семантичний корпус» за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Відео діалогів доступні українською та англійською мовами.


Перейти до списку публікацій