Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  25 Червня 2022, 13:06

Щодо так званого «білого списку» російських артистів

19 червня Верховна Рада України прийняла рішення про заборону публічного виконання російських пісень та їхнього використання на радіо та телебаченні. 

Закон передбачає, зокрема, створення так званого «білого списку» російських артистів – Переліку музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують агресію проти України.

До Переліку включаються російські виконавці, в тому числі ті, хто бере участь у гастрольних заходах. При цьому вони мають:

Аби потрапити до цього списку, до СБУ подається відповідна заява від артиста чи його представника, або організатора гастролей. Форма, зміст, порядок подання і розгляду заяви про включення до Переліку, визначаються СБУ за погодженням з МКІП. Невідповідність заяв та/або дій особи підписаній декларації є підставою для відмови у її включенні до Переліку або для її виключення з Переліку.

Включення до Переліку та виключення з нього здійснюється на підставі відповідного рішення СБУ, що приймається за погодженням із МКІП, але не пізніше двох робочих днів, направляється до апарату РНБО, який оприлюднює Перелік на своєму вебсайті та забезпечує його своєчасне оновлення.

Виключення із переліку може здійснюватися також на підставі подання РНБО, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення або МКІП, яке направляється до СБУ для опрацювання та прийняття рішення.

При цьому СБУ має право не розкривати підстав, що стали причиною відмови у включенні особи до Переліку чи виключення із нього.

Текст законуПерейти до списку публікацій