Міністерство інформаційної політики України


ЮНЕСКО підтримуватиме діджиталізацію культури в Україні

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, цифрова трансформація культури набула нового значення. Інформаційна та комунікаційна складові діджиталізації стали важливими елементами спротиву окупантам. Серед основних напрямків, над якими зараз працює Міністерство культури та інформаційної політики:

Про це розповіла Анастасія Бондар, заступниця міністра культури та інформаційної політики, під час зустрічі з делегацією Секретаріату ЮНЕСКО 8 липня.

Представники ЮНЕСКО підтримали прагнення української сторони у реалізації проєктів, направлених на виявлення та документування військових злочинів проти культурної спадщини України, збереження та захисту культурної спадщини України, розвитку спроможності профільних українських інституцій та організацій, а також синхронізації проєктів у напрямку цифрової трансформації культурної спадщини та інтероперабельності платформ.

Серед проєктів, які підтримуватиме ЮНЕСКО:

Цифрова платформа управління національною спадщиною — платформа, яка буде збирати, генерувати, зберігати, контролювати дані та інформацію у сфері культурної спадщини, забезпечувати доступ та використання, а також оцифровувати процедури та процеси взаємодії між суб’єктами та адміністративними службами для користувачів.

Після реалізації проєкту українці отримають:

Рухома культурна спадщина:

Поряд з іншим, МКІП активно працює над реалізацією великої кількості проєктів, що допомагають розповсюджувати правду про війну та злочини росіян в Україні, збирати докази російської агресії, шукати підтримку для українців. З усіма проєктами МКІП можна ознайомитись на Об'єднаній платформі культури та медіа під час війни.

Нагадаємо, під час зустрічі з делегацією Секретаріату ЮНЕСКО у МКІП йшлося про створення спеціального фонду під патронатом ЮНЕСКО для фінансової підтримки культурної сфери України.

 Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/7395.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове