Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  27 Серпня 2022, 10:08

У деяких випадках реставрацію пам'яток культурної спадщини необхідно продовжувати і зараз, якщо є така можливість, – Катерина Чуєва

Про складнощі та доцільність реставрації пам'яток культури поспілкувалася з журналістами в ефірі «Суспільне.Рівне» заступниця Міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва.

«На жаль, війна вплинула на всі без винятку процеси, які стосуються охорони та збереження культурної спадщини. Реставрація, котра розпочалася до 24 лютого – один з тих процесів, який, з одного боку, не можна зупиняти, оскільки ми бачимо, які сумні наслідки це має. З іншого боку – це один з найделікатніших та найдорожчих процесів роботи з об'єктами культурної спадщини, тоді як в умовах воєнного стану кошти з державного чи місцевого бюджетів передусім спрямовуються на потреби, пов'язані з обороною країни, соціальним захистом тощо», – зазначила Катерина Чуєва.

Утім, інколи реставраційні процеси все ж варто продовжувати.

«Коли мова йде, наприклад, про житло у пам'ятках архітектури, котрі перебувають в аварійному стані, звичайно, важливий діалог влади і громади та виважений підхід. За можливості у такому випадку треба все ж продовжувати реставраційні процеси. Щонайменше – першочергові стабілізаційні та консерваційні заходи, якщо це, звичайно, не безпосередня лінія фронту, де мова передусім про порятунок людських життів», – наголосила заступниця Міністра.


Перейти до списку публікацій