Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  27 Серпня 2022, 14:08

Культура на лінії фронту: Миколаївський театр відкрив 100-й ювілейний сезон виставами в укритті

25 серпня в Миколаївському академічному художньому драматичному відкрили сотий театральний сезон.

Відстань звідси до зони бойових дій – всього 20 кілометрів, втім, колектив вирішив радувати глядачів своїми виставами навіть під час війни. Через постійні обстріли Миколаєва, театр пів року працював у зміненому форматі, проте, до початку особливого сезону, з‘явилася ідея створити сцену в укритті.

За словами директора театру Артема Свистуна, в приміщенні дотримано всі вимоги бомбосховища.

«Працює система кондиціонування сценічного майданчика, облаштовано невеличку залу на 35 посадкових місць. Хоча вистави ми показуємо на мікросцені розміром 2 на 4 метри, наші фахівці встановили завісу, щоб забезпечити театральну атмосферу для наших глядачів, під’єднали звук і світло. Впевнений, що незабаром буде наша перемога, і ми обов’язково показуватимемо вистави на основній сцені», – каже керівник театру.

Спеціально до відкриття нової сцени актори підготували театралізовану концертну програму «Україна переможе». Глядачі насолоджувалися віршами, серед яких були й твори наших захисників, українськими народними піснями та піснями про Миколаїв.

Постанову довелося адаптувати під невеликі розміри приміщення, утім, для акторів це стало новим яскравим досвідом.

«Люди, які залишилися в Миколаєві – це герої, яких ми хочемо підтримати. Це наша справжня робота. Сьогодні актор – це людина, яка іде попереду і показує шлях. Вірю, що в нас усе буде добре! Скоро буде перемога!» – зазначила акторка театру Марина Васильєва.


Перейти до списку публікацій