Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  30 Серпня 2022, 18:08

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт «Про медіа»

Проєкт закону «Про медіа», який є однією із головних вимог Європейської комісії для набуття Україною кандидатства в члени ЄС, ухвалений Верховною Радою у першому читанні. Повний текст документа доступний за посиланням.

За словами Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, ухвалення нового закону «Про медіа» необхідне не лише через обов'язки, які має Україна на шляху вступу до Європейського Союзу, але й для посилення юридичного захисту на інформаційному фронті.

«Закон зазнав певних змін для того, щоб відповідати, по-перше, критеріям Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги; по-друге, гарантувати відповідальність, незалежність регулятора – Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення; а також – удосконалити питання співрегулювання. З'явився окремий параграф, який регулює відносини зі ЗМІ держави-агресорки – а саме забороняє їх», – наголосив Олександр Ткаченко, додавши, що відповідний закон є передусім основою для планомірного розвитку ЗМІ. 

Що змінює законопроєкт «Про медіа»

Основні нововведення законопроєкту

Законопроєкт не передбачає зменшення квот на українську мову в ефірі. Так само не скасовується обмеження на гастрольні заходи росіян і залишається незмінною заборона на російську музику відповідно до вимог Закону «Про культуру».

«До кінця вересня ми очікуємо отримати висновки від Єврокомісії, а у жовтні сподіваємося проголосувати за законопроєкт у другому читанні в цілому. Час на подання правок збільшили – до 21 дня. Напередодні пленарного засідання Представництво ЄС в Україні вчергове висловила підтримку планам щодо розгляду проєкту нового закону «Про медіа» та підкреслила, що це важливо для наступних кроків на шляху України до ЄС», – зазначила заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.


Перейти до списку публікацій