Міністерство інформаційної політики України


ЮНЕСКО фінансуватиме конкретні потреби культурної сфери України вже цього року

30 серпня у штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі відбулась зустріч Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України, з Одрі Азулє, Генеральною директоркою ЮНЕСКО, а також представниками секретаріату Організації. 

Український Міністр озвучив низку нових потреб, направлених на підтримку культури України, які Організація зобов'язалася задовольнити. Одночасно ЮНЕСКО вживатиме нових заходів щодо захисту української культурної спадщини, зокрема в Одесі та Львові.

«Нам вдалося узгодити дії щодо прискорення фінансування з боку ЮНЕСКО конкретних потреб культурної сфери України вже цього року. Йшлося й про прискорене внесення Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також про конкретні кроки допомоги щодо ліквідації впливу війни на культурні заклади Одеси», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики. 

Сторони домовились про конкретні поглиблені заходи співпраці та підписали Лист про наміри. 

Пріоритетами співробітництва у сфері культури визначено:

Крім того, задля сприяння відновленню культурного сектору України Одрі Азулє запропонувала допомогу Організації у створенні Культурного центру ЮНЕСКО у Львові. Центр може стати майданчиком для зустрічей діячів творчих професій та обміну досвідом, проведення освітніх програм й різноманітних заходів. Вже виділено бюджет у розмірі 1,5 мільйона доларів США для фінансування його відкриття та операційних витрат протягом кількох місяців.

Генеральний директор ЮНЕСКО ухвалила рішення направити до Києва спеціаліста для координації цих дій. Співробітник доповнить команду місцевих експертів.

Нагадаємо, ЮНЕСКО постійно співпрацює з Україною в сфері  культури. Так, у липні представники Організації відвідали Україну, зокрема й зруйновані росіянами міста Київщини - Бородянку та Ірпінь.

 Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/7622.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове