Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Анонси подій  >  13 Вересня 2022, 11:09

15 вересня відбудеться презентація першого мистецького альбому художниці-шістдесятниці Любові Панченко

15 вересня об 11:00 в Укрінформі відбудеться презентація першого мистецького альбому художниці-шістдесятниці Любові Панченко.

Альбом «Любов Панченко: повернення» – перше та поки єдине видання творів художниці-шістдесятниці. Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті, Музею шістдесятництва та видавництва Олександра Савчука, який покликаний повернути українській спільноті ім’я художниці, яка належала до когорти мисткинь-шістдесятниць, проте її творчість мало відома широкому загалу. Презентація присвячена пам’яті художниці, яка стала однією з цивільних жертв повномасштабної російської агресії.

Акредитація: [email protected] 

Акредитація триватиме до 10:30 15 вересня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання. 

Захід також транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

Учасники:

У творчому доробку Любові Панченко – ліричні акварелі, ліногравюри, фантазійні декоративні розписи і неповторні картини-колажі з пальтової тканини. Художниця створювала моделі одягу, зразки вишивок з елементами української автентики, а також графіку. Її творчість мала яскраво виражений український колорит, що в часи комуністичного застою вважалося проявом «буржуазного націоналізму» і, відповідно, гальмувалося, замовчувалося владою. Звідси — відсутність персональних виставок і публікацій. На сьогодні більша частина творчого доробку художниці зберігається у Музеї шістдесятництва — філії Музею історії міста Києва.

Електронна версія альбому була створена ще до повномасштабного російського вторгнення. Її змогла переглянути 84-річна Любов Панченко у свій день народження 2 лютого 2022 року. Друковану версію планували видати до її 85-ліття. На жаль, після повномасштабного російського вторгнення мисткиня, яка мешкала в Бучі, стала однією з численних цивільних жертв російської агресії. Любові Панченко не стало 30 квітня 2022 року. Альбом виданий на кошти доброчинців, які підтримували художницю під час її перебування в київській лікарні після евакуації зі зруйнованого дому в Бучі.


Перейти до списку публікацій