Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  7 Листопада 2022, 15:11

МКІП запрошує долучитися до Тижня української мови та літератури у Вікіпедії

Цьогоріч День української писемності та мови особливе свято. Адже нині вся Україна бореться з російською збройною агресією, а українська мова та література є одними з визначальних маркерів нашої ідентичності.

З цієї нагоди Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з ГО «Вікімедіа Україна» розпочинає «Тиждень української мови та літератури у Вікіпедії». Метою проєкту є створення й поліпшення якомога більшої кількості статей на цю тематику в україномовному розділі Вікіпедії.

«МКІП разом із громадською організацією «Вікімедіа Україна» вдруге проводять Тиждень української мови у Вікіпедії. Традиція, яку ми започаткували минулого року, прижилася. Наразі під час російської агресії дуже важливо говорити про важливість володіння українською й наші літературні надбання. Адже мова наш форпост, наш кордон. Також маємо назавжди запам'ятати, що українська – це мова найстійкіших та найсміливіших людей на Землі, мова, якою говоритимуть переможці», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Кампанія розпочинається 9 листопада і триватиме до 30 листопада включно. Долучитися можуть усі охочі. Для цього потрібно зареєструватися у Вікіпедії та створити чи поліпшити принаймні одну статтю на тему української мови та літератури.

Для найактивніших учасників та учасниць, а також для авторів найкращих статей передбачені сувеніри та призи.

«Українська Вікіпедія є найбільшою енциклопедією, коли-небудь створеною, – зараз вона налічує понад 1,2 мільйона енциклопедичних статей. Із повномасштабним російським вторгненням популярність Вікіпедії в Україні лише збільшилася: мільйони українців та українок звертаються до проєкту, щоб дізнатися корисну інформацію та отримати важливий контекст. Однак Вікіпедія – це проєкт, який постійно розвивається, і чимало статей українською мовою або ще загалом не створені, або потребують покращення. Цією ініціативою ми ставимо на меті допомогти покращити висвітлення в українській Вікіпедії низки важливих тем, присвячених розвитку української мови та літератури», – зазначив Ілля Корнійко, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».

Детальна інформація про умови, вимоги до статей та призи – на сторінці марафону у Вікіпедії.


Перейти до списку публікацій