Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  14 Грудня 2022, 09:12

Олександр Ткаченко разом із Оленою Зеленською презентували у Франції проєкт про зв'язок української культури з європейською – Ukraine. Out of blackout

13 грудня у Парижі Перша леді Олена Зеленська разом з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком запропонували міністерці культури Франції Риммі Абдул-Малак спільно реалізувати проєкт про тисячолітню історію українського мистецтва Ukraine. Out of blackout. Він має пролити світло на українську культуру та її зв’язок з Європою. 

«Вся українська культура нині – це наш Out of blackout, вихід із затемнення. У нас може не бути електрики – але наша культура дає нам світло. А ми у відповідь маємо захистити від нападника свою спадщину», сказала Олена Зеленська. 

Проєкт демонструє знакові артефакти з 7 музеїв України від середньовіччя до сучасності. Також він показує зв'язок українського мистецтва з Європою протягом тисячі років. Але цей зв'язок не був очевидним, бо знаходився в тіні “велікой русской культури”. 

«Франція може і має стати локомотивом у створенні спільного європейського культурного фронту», зазначив Олександр Ткаченко.

Під час зустрічі також йшлося про нагальні потреби українських закладів культури, аби пережити зиму та фінансову підтримку культурній сфері України. Адже українська культура частина світової, і вона безцінна для світу.

 


Перейти до списку публікацій