Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  17 Березня 2023, 23:03

Уряд підтримав законопроєкт, який усуває шляхи прихованої ліквідації музеїв через механізм їх реорганізації

Сьогодні, 17 березня, Уряд підтримав законопроєкт, розроблений Міністерством культури і інформаційної політики, яким затверджується новий порядок використання музейних зібрань при реорганізації музеїв державної і комунальної форм власності.

Метою документа є вжиття ефективних заходів для збереження музейного різноманіття та Музейного фонду України, недопущення прихованої ліквідації музеїв через механізм їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) музеїв, що засновані на державній і комунальній формах власності.

«За умов дії чинної норми існувала загроза втрати Музейного Фонду України, що в умовах відродження інтересу до історії свого народу та країни, підвищення соціальної значущості і затребуваності величезних колекцій музеїв, є не припустимим», - сказав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.  

Відтак у разі підтримки проєкту парламентарями, буде ліквідовано законодавчу прогалину і у випадку реорганізації музеїв державної та комунальної форм власності, буде використовуватися такий самий порядок подальшого використання їхніх музейних зібрань, як і при ліквідації музею. 


Перейти до списку публікацій