Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  29 Березня 2023, 15:03

Євробачення-2023: в Дії розпочинається голосування за національне журі

Вперше в історії проведення Пісенного конкурсу Євробачення МКІП спільно з Мінцифри та Суспільним Мовленням запускає голосування, на якому українці оберуть склад національного журі. Кожен охочий зможе долучитися до голосування впродовж тижня з 29 березня по 5 квітня включно. У середу, 29 березня, о 15:30 у мобільному застосунку Дія розпочинається опитування щодо кандидатів до національного журі, які голосуватимуть у другому півфіналі та фіналі Євробачення-2023, що пройде у Ліверпулі.

Кожен українець віком від 14 років зможе віддати тільки один свій голос за члена журі, якого він обере зі списку кандидатів. Щоб проголосувати, потрібно відкрити застосунок Дія у розділі «Послуги» та натиснути на «Опитування». 

Далі потрібно обрати одного кандидата з-поміж запропонованих:

За результатами голосування буде сформовано рейтинг кандидатів у журі. П’ятірці кандидатів, які отримають найбільше голосів, буде запропоновано підписати зобов’язання члена національного журі Євробачення-2023. Головою національного журі автоматично стане той, хто отримає найбільшу підтримку під час опитування.

У разі, якщо хтось із п’ятірки з найвищим рейтингом, через вагомі причини або на обґрунтовані вимоги Європейської мовної спілки не зможе підписати зобов’язання, то членом журі стане наступний кандидат за рейтинговим списком результатів голосування. За умовами конкурсу, склад національного журі можна оприлюднити після Церемонії відкриття Євробачення-2023 у травні. 

На випадок, якщо у другому півфіналі глядацьке голосування з якихось причин не зможе відбутися, будуть використані результати резервного голосування обраного журі. Зазначимо, що у півфіналах голосують глядачі. Національне журі голосує разом з глядачами тільки у фіналі Пісенного конкурсу Євробачення.

Нагадаємо, українці мали змогу проголосувати 17 грудня минулого року у застосунку Дія за кандидата від України у фіналі Національного відбору на Євробачення-2023, а також за склад журі у Нацвідборі.

67-й Пісенний конкурс Євробачення у травні прийматиме Ліверпуль від імені України. Представник України — гурт TVORCHI — відразу потрапляють у гранд-фінал конкурсу, де виступатиме з  піснею «Heart of Steel»13 травня під номером 19.

Радіо Промінь — офіційний радіотранслятор Євробачення.

Суспільне Мовлення, яке є членом Європейської мовної спілки, організовує і проводить відбір пісні та представника України, а також забезпечує участь представника України на Пісенному конкурсі Євробачення-2023.

 


Перейти до списку публікацій