Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  21 Січня 2016, 10:01

Радник Міністра: «Росія намагається переконати світ, що є більше «зло» ніж анексія Криму»

1

20 січня в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України організувало презентацію монографії професора, доктора юридичних наук, завідуючого кафедри міжнародного права ІМВ КНУ ім.Т.Шевченка Олександра Задорожного «Анексія Криму – міжнародний злочин».

За словами радника Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар, анексія Криму Росією має розглядатися виключно як міжнародний злочин разом із наступними акцентами: «Референдум» в Криму не визнаний більшістю країн світу. Анексія Криму та війна на Сході України - взаємопов’язані події. Росія намагається розділити їх та переконати світ, що сьогодні є більше «зло» ніж Крим у вигляді війни в Сирії та "ІД", яке неможливо подолати без Росії. Це робиться для того, аби відвести увагу міжнародної спільноти від вже скоєного злочину - анексії частини території України, а також тих злочинів, які продовжують здійснюватися по відношенню до громадян України в Криму».

Олександр Задорожній наголосив, що анексуючи Крим, Росія порушила 403 міжнародні та двосторонні договори із Україною, які були підписані з часів незалежності, а тому є всі підстави для повернення Криму. «Має бути створений міжнародний трибунал по Криму, який притягне до відповідальності як Росію, так і ії посадовців. Трибунал визначить подальший шлях врегулювання. А повторний референдум має готуватись мінімум 2-3 роки», - заначив професор. Книга «Анексія Криму – міжнародний злочин» містить аналіз міжнародно-правових актів, які були порушені РФ. Вона розрахована на експертів, юристів та правозахисників, які працюють на захист прав України та її громадян.


Перейти до списку публікацій